ویژگی کشمش صادراتی ملایر

ویژگی کشمش صادراتی ملایر

ویژگی کشمش صادراتی ملایر

ویژگی کشمش صادراتی ملایرچرا کشمش ملایر برای صادرات انتخاب می شود ؟چرا سهم بالای صادرات کشمش ایران و کشورهای خاورمیانه در ملایر تولید میشود؟ به چه دلیل کشمش ملایر از نظر کشورهای اروپایی و آسیایی بهترین و مرغوب ترین کشمش است؟ و آخرین سوال اینکه چرا خارجی ها کشمش تیزابی و دودی را بیشتر می پسندند؟

تفسیر مرغوبیت کشمش ملایر

همه سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود حاکی از این مطلب است که ملایر مهد خشکبار ایران و به زبانی جهان شمول مهد خشکبار مرغوب جهان است . کشاورزان و صنعتگران این حوزه به میزان قابل توجی این صنعت را جدی گرفته اند که اگر این جدیت و تلاش در دیگر صنایع ما وجود داشت ایران شاهد رشد بی سابقه ای از صادرات و در نهایت افزایش نقدینگی ملی بود.صنعتگران این حوزه با علم روز حرکت کردند و حال نتیجه ای بسیار مسرت بخش را شاهد هستیم

 

ویژگی کشمش صادراتی ملایر

ترقی و رشد در صنعت کشمش

استفاده از ماشین آلات قدیمی و پیروی از روشهای سنتی و معمول و به کارگیری نیروی انسانی پر هزینه برای کشت و تولید محصولاتی نظیر کشمش دیگر به سر آمده است ، صاحبان مشاغل این حوزه به این مهم دست یافته اند که برای در اوج ماندن لازم است همسو با رشد دنیا حرکت کنند، از این رو برای تولید کشمش مرغوب ملایر استفاده از تکنولوژی روز و دستگاه های مکانیزه و نیروی کار خبره و استفاده از بهترین روش تولید را الزامی دانسته و به همین جهت نام کشمش ملایر را همانند یک قله سرفراز نمودند .

 

ویژگی کشمش صادراتی ملایر

کشمش تیزابی،کشمش طلایی، کشمش سبز..

کشمش تیزابی » طبق معمول بهترین نوع کشمشی که برای صادرات توجه تجار اروپایی و آسیایی را به خود جلب می کند انواع کشمش تیزابی یا همان کشمش زرد و طلایی است . این کشمش به دلیل نوع فرآوری و رنگ و لعاب زیبایی که دارد کشمش صادراتی بشمار می رود از این رو کارخانه های تولید کشمش برای توسعه کسب و کار خود بیشتر به تولید این نوع کشمش می پردازند . جالب است بدانید ۴۷% کشمش صادراتی ایران فقط در کارخانه های ملایر تولید و عرضه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

r
Translate|ترجمه